טכנולוגיה, מגמות אינטרנט, משחקים, מידע גדול

הכרומבוקים פופולריים בקרב תלמידים

הכרומבוקים פופולריים בקרב תלמידים

By paolo

כל קורס תלמיד חדש מוביל את ההורים והתלמידים הבוגרים לבחירה החשובה מאוד בין רכישת כרומבוק או מחשב נייד קלאסי יותר. הכרומבוקים קיימים כבר עשור, כלומר יש לרוב ההורים נסיון מועט או אין נסיון בהשתמש בהם ואף יכולים להתבלבל בין ההבדל בינם לבין מחשב נייד (נפתח בכרטיסייה חדשה).

אך כדי לדעת אילו הם המחשבים הניידים הטובים ביותר לצרכי התלמידים או המחשבים הדקים והקלים הטובים ביותר, חשוב להבין את ההבדלים בין כרומבוק ומחשב נייד בראשונה. אנחנו כותבים ביקורות על מחשבים כבר שנים ויש לנו את היכולת לזהות את המחשב הנייד הטוב ביותר בשוק עם הניסיון הבלעדי שלנו. אם אתם זקוקים לעזרה לדעת מה לחפש בהשוואת הכרומבוק הטוב ביותר לעומת המחשב הנייד הטוב ביותר של Windows, מדובר במדריך שיביא לכם את ההבדלים בין השניים ויעזור לכם להחליט מה טוב ביותר לצרכיכם.

מהו כרומבוק?

כבר יתכן שאתם יודעים מהו מחשב נייד. אך לפני שנכנסים לעולם השוואה בין כרומבוקים למחשבים ניידים, עלינו להבין מהו כרומבוק ואיך הוא שונה ממחשב נייד מסורתי. לכן בואו נתחיל משם. כרומבוק הוא מחשב נייד המפעיל את מערכת ההפעלה Chrome OS של Google, מערכת ההפעלה הקלה המתבססת במרביתה על הדפדפן Chrome כממשק הלקוח הראשי שלה. זה אומר שכל מה שניתן לעשות עם דפדפן Chrome, ניתן לעשות על כרומבוק.

אבל זה לא אומר שאפשר להשתמש בכרומבוק רק כשיש לכם גישה לאינטרנט. Google פיתחה את Chrome OS כך שניתן להריץ אפליקציות מחנות האינטרנט של Chrome או מחנות הגוגל פליי, בהן יש אלפי אפליקציות המכסות כל דבר, מעבר למעבר דפוסים וגיליונות, גרסה מיידית של תמונות ומשחקים קלים. וכמובן, רבות מהאפליקציות הללו עובדות גם כאשר הכרומבוק אינו מחובר לאינטרנט.

מה ההבדל בין כרומבוקים ומחשבים ניידים?

לעין בלתי משוטטת, כרומבוק ומחשב נייד עשויים להיראות זהים. לאחר כל נייד, כרומבוק בעצם נייד, רק עם מערכת ההפעלה השונה. שנייה אחרי השנייה, שניים אלו הם מחשבים ניידים עם מקלדת, מצלמה, מסך מובנה ולוח מגע. וכמו מחשבים ניידים, רבים מהכרומבוקים הם כפתורי כרך, ואחרים כוללים מסכי מגע ורכיב 2-ב-1.

אך בתוך, הם אכן שונים. אם נשווה בין כרומבוקים לבין מחשבים ניידים מבחינת הביצועים, המחשבים הניידים הם הבחינה הנבחרת. הסיבה לכך היא שהם נוטים להכיל מעבדים חזקים יותר (רגילות מאינטל או AMD) וגרפיקה משולבת חזקה יותר. עם זאת, כרומבוקים נוטים לכלול שבבי ביצועים נמוכים יותר וגרפיקה בפנים, אם כי מספר קטן של כרומבוקים פרימיום ידועים שמופעלים על ידי שבבי Intel Core. הסיבה לכך היא כפולה: מערכת ההפעלה Chrome OS היא כל כך קלה כך שאין צורך בשבב חזק כדי להפעילה, והיא משמרת את מחירם של הכרומבוקים נמוך.

מחשבי הנייד הקלאסיים מריצים מערכות הפעלה הרבה יותר חזקות: Windows 11, macOS ו-Linux, מערכת ההפעלה הפתוחה. מחשבים ניידים משופרים של Windows ומקבוקים ומקים דורשים בדרך כלל מעבדים חזקים וגרפיקה, כמו גם זיכרון מהיר יותר, ומשמעות זה היא שהם כוללים בדרך כלל עלות גבוהה יותר. היתרון הוא שתלמידים יכולים להשתמש באותו מחשב גם לכתיבת עבודת סמסטר וגם למשחקים מחשב הטובים כאשר הם מסיימים וזקוקים לזמן פנוי לאחר שעשו את שעות הלימוד.

מסקנה

מחשבים ניידים של Windows גם נוטים להכיל אחסון מקומי בשפע, החל מ-128GB בקצה הנמוך; לעומת זאת, כרומבוקים בדרך כלל מכילים הרבה פחות אחסון, לעיתים אף רק 32GB. הסיבה לכך היא שמערכת ההפעלה של Chrome, והאפליקציות שלה, לא דורשות אחסון כה הרבה כמו Windows ומתוכננות לשמור על המסמכים שלך בענן.

%d bloggers like this: