טכנולוגיה, מגמות אינטרנט, משחקים, מידע גדול

SEO

seo

הSEO היא תת-תחום של שיווק דיגיטלי והיא ראשי תיבת תיקוצות שמקוצרת מתוך הביטוי Search Engine Optimization, או בתרגום חופשי – בריאות הגוף למנועי חיפוש. המטרה של ה-SEO היא לשפר את המיקום של דפי האינטרנט בתוצאות האורגניות (שאינן ממומנות) של מנועי החיפוש. המנוע חיפוש הכי מוכר ונעשה שימוש בו הכי הרבה בעולם הוא Google, ולכן רוב הפעילויות בתחום SEO כרוכות בלמידה על האלגוריתמים של Google.

כאשר משתמשים מקלידים שאילתה ב-Google, המערכת מחזירה מיליוני תוצאות בשניים הראשונים, אך מה שקורה בזמן זה בעשר שניות הקטנות האלו הוא בעצם תהליך מורכב ביותר, המבוצע באמצעות אלגוריתמים מסוימים, שנוצרו במיוחד כדי לזהות את התוכן הטוב ביותר, שהוא התוכן הכי מתאים לחיפוש שנעשה על ידי המשתמש. בזכות האלגוריתמים החזקים האלו, התוצאות מסודרות בצורה שהתוצאות החשובות והרלוונטיות ביותר מוצגות ראשונות.

אז איך משתפרים את מיקום הדף בתוצאות החיפוש? על ידי תיקון התוכן שבאתר כך שיהיה תואם לכללי האלגוריתמים של Google. ה-SEO מכללה בתוכונה את כל הפרקטיקות שמטרתן להגביר את הנראות של אתר אינטרנט, על ידי העלאתו במיקום בדירוג מנועי החיפוש, בראשם Google.

איך מבצעים SEO?

ה-SEO יכולה להיות On Page או Off Page. ה-SEO On Page פועלת על מנת לשפר את האתר עצמו על ידי פעולות שנעשות בתוך האתר, והיא כוללת את הטכסטים, קוד HTML ומבנה האתר. בשדה הטקסטים, חשוב לבצע חיפוש אחר מילות מפתח, שהן המילים הנפוצות ביותר בין המשתמשים בנוגע לנושא מסוים.

גורם נוסף לדירוג הוא תג הכותרת (Title Tag) שצריך לכלול את המילה המפתח הראשית המתייחסת לנושא הראשי. כדאי למלא אותו לפחות ב-55 תווים (רווחים כוללים). יש גם למלא את התיאור המטא (Meta Description) שמייצג תקציר קטן של התוכן שבדף האינטרנט. כותרות התגים (H1, H2, H3) עדיין הן אחת מהרכיבים ש-Google מתיחס אליהן כדי לזהות את התוכן שבדף. פרקטיקה טובה ב-SEO On Page היא גם הכנסת קישורים פנימיים, שמאפשרים לחבר בין דפים ומאמרים שונים.

אחרי שעברנו על SEO On Page, יש להתמקד ב-SEO Off Page, שהיא משלבת כל הפעילויות שנעשות מחוץ לאתר עצמו על מנת לשפר את המיקום. האסטרטגיה המרכזית בתחום ה-Off Page היא בניית קישורים (Link Building). בניית הקישורים מתרכזת בהגדרת מספר הקישורים הנכנסים אל האתר, הידועים גם כקישורים חוזרים. ככל שהאתר מקבל יותר קישורים מאתרים שעוסקים באותו תחום, הוא נחשב יותר אמין בעיני מנועי החיפוש.

בין הפעילויות בבניית קישורים שיש להן השפעה חיובית יש גם את הפרסום באתרי אינטרנט של אחרים, כאשר פרסום זה יכול להיות חלק מכתיבה עצמאית או הגעה לפרסום באתרי אינטרנט של אחרים. תוך כדי כתיבה או הגעה לפרסום באתרי אינטרנט של אחרים, חשוב לוודא שהקישורים החוזרים יהיו בתוך תוכן הנראה כמוגן ואיכותי, וזו בהחלט פרקטיקה טובה. חשוב גם לשתף את המאמרים האישיים ברשתות החברתיות, שאף אם הן אינן גורם ישיר לדירוג, הן עדיין יכולות לזרוק את תוכן האתר למרכזי החיפוש במהירות.

%d bloggers like this: